Strona główna

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszynach

Czcionka: A A A

Z życia szkoły - 2020/2021

1. Pasowanie na czytelnika
  2. „Ciekawa chemia”
  3. Jasełka w wykonaniu przedszkolaków - nagranie wideo
  4. X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
  5. WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
  6. Narodowe Czytanie 2020

Pasowanie na czytelnika

23 lutego 2021 r. w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy I. Głównym celem tej uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
   Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z księgozbiorem bibliotecznym, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Zanim jednak złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajkowych postaci. Po takim wprowadzeniu, skupieni i poważni złożyli uroczyście przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Specjalnie dla nowo przyjętych czytelników uczniowie klasy III przygotowali przedstawienie, w którym wystąpiło kilka postaci bajkowych.
   Pamiątką spotkania był dyplom pasowania na czytelnika wręczony wychowawczyni klasy oraz zakładka do książki dla każdego ucznia.
   Uroczystość przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Zobacz: zdjęcia

Bibliotekarz - Bożena Wójcik

„Ciekawa chemia”

W ramach zajęć chemii uczniowie klasy 7 wzięli aktywny udział w projekcie edukacyjnym „Ciekawa chemia”, którego celem było poznanie budowy atomów różnych pierwiastków chemicznych. Na podstawie zdobytej wiedzy, uczniowie zaprojektowali i wykonali piękne modele atomów.

Zobacz: zdjęcia

mgr Urszula Dudek

© 2006-2021 / Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Olszynach / Wszelkie prawa zastrzeżone / created by admin_mk