Strona główna

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszynach

Biblioteka szkolna

Czcionka: A A A

INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ

    Od 1 września 2006 r. w szkole działa INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ, mieszczące się w pomieszczeniu biblioteki szkolnej.

ICIM - to realizacja projektu MEN „Pracownie komputerowe dla szkół”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

    W listopadzie 2011 r. po oddaniu do użytku nowej części szkoły oraz remoncie starego obiektu szkolnego nowy wizerunek otrzymała również biblioteka szkolna. Zmienił się zasadniczo wygląd zewnętrzny biblioteki: odnowione i pomalowane zostały ściany, położono nową wykładzinę podłogową, doprowadzono wodę. Ponadto wyposażono bibliotekę w nowy sprzęt: regały, ladę biblioteczną, szafkę audiowizualną, witryny, skrzynki katalogowe, stoliki i krzesełka.
Biblioteka jako Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej dysponuje czterema stanowiskami komputerowymi z dostępem do Internetu, zaopatrzonymi w oprogramowanie edukacyjne (multimedialne encyklopedie, słowniki, atlas). Do dyspozycji bibliotekarza jest laptop. Uzupełnieniem wyposażenia jest kserokopiarka laserowa wraz ze skanerem, telewizor, odtwarzacze DVD i kaset VHS, wieża radiofoniczna.


© 2006-2022 / Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Olszynach / Wszelkie prawa zastrzeżone / created by admin_mk