„W wychowaniu chodzi właśnie o to, ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem - o to, ażeby bardziej był, a nie tylko miał”

Jan Paweł II

Z życia szkoły - 2024/2025


Odblaskowa Szkoła 2024

Na początku roku szkolnego nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Odblaskowa Szkoła”, koordynowanym na terenie województwa małopolskiego przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie. Realizacja założeń konkursu trwała w naszej szkole przez dwa miesiące – we wrześniu i październiku 2024 roku. Sprawozdanie z podjętych działań można zobaczyć poniżej.

Sprawozdanie z działań podjętych przez naszą szkołę

Szkoła otrzymała od Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie dyplom za udział w Konkursie oraz podziękowania za nieoceniony wkład pracy w poprawę bezpieczeństwa dzieci na drogach.

Szkolny koordynator projektu: mgr Marcin Bąk


Uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki szkolnej

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej, to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego pierwszoklasisty. W tym dniu następuje oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników. Głównym celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek i rozwijania umiejętności czytania. Wydarzenie to na stałe wpisało się do kalendarza imprez szkolnych. W tym roku uroczystość ta odbyła się 11 marca 2025 r.

Specjalną inscenizację dotyczącą książki oraz jej poszanowania przygotowali uczniowie kl. IV w trakcie, której pierwszoklasiści złożyli uroczyste przyrzeczenie, że książki będą kochać i szanować. Zobowiązali się również do przestrzegania obowiązków czytelnika. Po przyrzeczeniu nastąpiło uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej. Dzieci, oprócz pamiątkowych dyplomów, otrzymały zakładki do książki oraz odznaki czytelnika.

Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Myślę, że odtąd biblioteka będzie kojarzyła się dzieciom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

bibliotekarz – Bożena Wójcik


Wizyta w TV Gorlice (11.03.2025)

11 marca 2025 roku, klasy trzecie wzięły udział w ciekawych i inspirujących warsztatach w studiu regionalnej telewizji gorlickiej, w którym na co dzień są realizowane programy telewizyjne, nagrania dźwiękowe i produkcje filmowe.

Wizyta pozwoliła nie tylko zapoznać się z nowoczesnymi formami produkcji telewizyjnej, ale również wziąć udział i wcielić się w pracę dziennikarza. Warsztaty miały również na celu zainteresowanie uczniów produkcją filmową, telewizyjną oraz dziennikarstwem. Pan prowadzący warsztaty oprowadził dzieci po studio i zapoznał z najnowszymi technologiami wykorzystywanymi w produkcji. Realizowany program był dostosowany do wieku dzieci i stał się dla nich formą doradztwa zawodowego.

Dzieci wróciły do szkoły pełne wrażeń i nowych doświadczeń.

mgr Agnieszka Kurcab


Walentynki

Hej, Kochani! Dziś Walentynki! Czas miłości, przyjaźni i wspaniałych emocji!

W naszej szkole, jak zwykle, mnóstwo atrakcji, niespodzianek i słodkości!

Niech ten dzień będzie pełen uśmiechów i pozytywnej energii! Pamiętajcie, by dzielić się miłością nie tylko ze swoją Sympatią, ale też z przyjaciółmi i nauczycielami!

Czy wszyscy są gotowi na walentynkowe szaleństwo?


Pierwsze pół roku z Małym Mistrzem za nami! (13.02.2025)

Program „Mały Mistrz” to inicjatywa Ministerstwa Sportu i Turystyki mająca na celu aktywizację fizyczną uczniów szkół podstawowych. Działa na rzecz promowania zdrowego stylu życia i rozwijania umiejętności sportowych wśród dzieci w klasach I-III.

Dużo ruchu, wsparcie nauczycieli wychowania fizycznego, dużo nowego sprzętu... i mnóstwo świetnej zabawy.


Certyfikat Szkoły Uczącej Się (11.02.2025)

Certyfikat Szkoły Uczącej Się trafił dziś do naszych rąk. Zakończyliśmy dwuletni cykl szkoleń, warsztatów i intensywnej pracy Uczniów, Rodziców i Nauczycieli.

Dziś dołączyliśmy do elitarnej grupy Szkół Uczących Się. Kosztowało nas to wiele pracy, jeszcze wiele przed nami. Jesteśmy z siebie dumni!

Nie jest łatwo przełamywać schematy i stereotypy. Uczniowie, Rodzice naszych uczniów i Nauczyciele wszyscy tworzymy Szkołę Uczącą Się. Szkołę, w której jest przestrzeń do dialogu i rozwoju, do rozwijania pasji i wyrównywania szans.

Dziękujemy naszym asystentkom Pani Ewie Mazepie i Pani Barbarze Bartnik za wspólne dwa lata w Całościowym Rozwoju Szkoły.


Wycieczka do Biblioteki Publicznej w Olszynach uczniów kl. 3a z wychowawczynią Panią Haliną Duran

W ramach rozwoju czytelnictwa klasa 3a odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Olszynach. Uczniowie zapoznali się z wyposażeniem biblioteki, sektorami związanymi z wiekiem czytelnika i zainteresowaniami oraz procedurą wypożyczania książek. Był też czas przeznaczony na czytanie wybranej książki, wspólne gry i ćwiczenia manualne. Dziękujemy Pani Joasi za mile spędzony czas.


Eksperymenty są OK!

U nas na kółku przyrodniczym nigdy nie jest nudo.

Ostatnio analizowaliśmy wodę z akwarium, wodę z kranu oraz wodę ze śniegu przy pomocy testów i wskaźników. Niczym analiza w prawdziwym laboratorium!

A dziś wesołe eksperymenty chemiczne: wulkan, lampa lawa i rozdzielanie mieszaniny pieprzu i soli przy pomocy... elektryczności.


Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - 26.01.2025

Nasi wolontariusze zebrali w Olszynach 4627,12 zł.

Dziękujemy mieszkańcom i uczniom ze Szkoły Podstawowej w Olszynach za tak duże serce i zaangażowanie.


Z wizytą w tarnowskim teatrze

12 grudnia 2024 roku czwartoklasiści i piątoklasiści odwiedzili Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, by obejrzeć spektakl „Tajemniczy ogród” – sceniczną adaptację klasyki literatury dziecięcej. Przedstawienie bardzo się uczniom spodobało i wzbudziło wiele emocji.

Po spektaklu czekała na dzieci miła niespodzianka w postaci zdjęcia z aktorami. Następnie uczniowie mieli możliwość pozwiedzać teatr „od kulis” i zajrzeć do miejsc, do których na co dzień wchodzą tylko pracownicy. Zobaczyli wszystkie sceny: Dużą, Małą, Underground, Foyer oraz Scenę na Dachu. Dzieci dowiedziały się, kto pracuje w teatrze, w jaki sposób tworzone są przedstawienia, zajrzały do różnych pracowni i garderób.

Wizyta w tarnowskim teatrze była dla uczniów dużym przeżyciem. Zgodnie stwierdziły, że sztuka bardzo się im podobała i chcą częściej oglądać spektakle w tarnowskim teatrze.

mgr Alina Wiśniowska


Podwieczorek z Janem Pawłem II (22.11.2024)

Piękna, wzruszająca uroczystość zrealizowana przez oddziały przedszkolne w ramach projektu "Mieć wyobraźnię miłosierdzia".

"Błogosławieni miłosierni" w wykonaniu przedszkolaków

Dziękujemy wychowawczyniom pani Kindze Bęben i pani Katarzynie Bednarz za wlewanie w małe serduszka miłości i szacunku do Naszego Patrona - Jana Pawła II.

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie dzieci do udziału w tym wydarzeniu.

Dziękujemy wolontariuszom z panią Barbarą Duran na czele za wspieranie wydarzenia.


Wycieczka klas drugich do Krakowa (19-20 listopada 2024)

W dniach 19 – 20 listopada 2024 roku klasy 2a i 2b wraz z wychowawcami udały się na pełną atrakcji wycieczkę do Krakowa, podczas której uczestniczyły w licznych warsztatach i odwiedziły ciekawe miejsca edukacyjno-rozrywkowe.

W pierwszym dniu wspólną przygodę uczniowie rozpoczęli od warsztatów czekoladowych w Krakowskiej Manufakturze Czekolady, gdzie poznali proces powstawania czekolady. Dzieci miały okazję samodzielnie tworzyć czekoladki, co sprawiło im wiele radości, a efekty ich pracy mogły zabrać do domu. Zajęcia były pełne słodkiej zabawy i kreatywności. Następnie uczniowie udali się do Centrum Edukacji Cogiteon, gdzie uczestniczyli w ciekawych warsztatach edukacyjnych. Tematyka zajęć była dostosowana do wieku dzieci i pozwalała im na interaktywne zdobywanie wiedzy. Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie i zachęciły do dalszego odkrywania świata nauki. Kolejnym punktem programu były warsztaty w Centrum Edukacji Lotniczej pod nazwą „Lotnisko live – Ścieżka Pasażera”. Dzieci mogły poznać kulisy funkcjonowania lotniska i dowiedzieć się, jak wygląda podróż z punktu widzenia pasażera – od odprawy, przez kontrolę bezpieczeństwa, aż po wejście na pokład samolotu. Zajęcia były bardzo angażujące i pełne nowych wrażeń.

W drugim dniu, po edukacyjnej części przyszedł czas na chwilę zabawy w Be Happy Muzeum, gdzie dzieci mogły się odprężyć i zrobić sobie mnóstwo zdjęć w niezwykłych, kolorowych sceneriach. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy i zrobienia pamiątkowych zdjęć. Po wyczerpującej zabawie wszyscy mogli odpocząć i posilić się w McDonald’s. Następnie uczniowie udali się na seans do Krakowskich Legend, gdzie mieli możliwość przenieść się w świat dawnych opowieści związanych z historią Krakowa. Dzieci z zainteresowaniem śledziły animowane legendy, co przybliżyło im bogatą kulturę miasta. Na zakończenie pełnego wrażeń dnia, ostatnią atrakcją były warsztaty w Żywym Muzeum Obwarzanka, gdzie uczniowie poznali historię słynnego krakowskiego przysmaku. Dzieci miały okazję własnoręcznie wykonać obwarzanki, co było dla nich świetną zabawą, a także smacznym doświadczeniem.

Wycieczka była bardzo udana, pełna edukacji, zabawy i niezapomnianych wrażeń. Uczniowie wrócili zadowoleni oraz bogatsi o nowe doświadczenia i wspomnienia.

Wychowawcy klas: mgr Jolanta Wójcik, mgr Kinga Iwaniec


Debata Oksfordzka w kl. 8 (28.11.2024)

Debata Oksfordzka w wykonaniu klasy 8 w ramach zadania edukacyjnego realizowanego na lekcji wiedzy o społecze￱stwie.

Gratulujemy odwagi i kompetencji uczestnikom.


Spotkanie z pracownikiem Parków Krajobrazowych Małopolski (17.11.2024)

W minionym tygodniu odwiedził nas Pan Piotr, pracownik Parków Krajobrazowych Małopolski. Podczas spotkań opowiedział naszym uczniom o zwierzętach Parku Krajobrazowego Pasma Brzanki.

Dziękujemy!


Wyjątkowy dzień w przedszkolu - Dzień Postaci z Bajek (5.11.2024)

Dziś w naszym przedszkolu miało miejsce wyjątkowe wydarzenie - Dzień Postaci z Bajek! Dzieciaki zamieniły się w ulubione postacie z bajek - od wróżek, przez policjantów, aż po super bohaterów! Dziękujemy Paniom Przedszkolankom za przygotowanie tego wydarzenia.


Wycieczka klas trzecich do Krakowa (24-25 października 2024)

W dniach 24 i 25 października 2024 roku uczniowie klasy 3a i 3b wraz z wychowawczyniami przeżyli pełną atrakcji wycieczkę do Krakowa. Wyjazd odbył się w ramach ministerialnego programu „Lekcje z klasą” i dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

Przygodę rozpoczęliśmy od Małopolskiego Centrum Nauki „Cogiteon”, gdzie obejrzeliśmy wystawę pt.„Człowiek i jego marzenia” podzieloną na 5 obszarów tematycznych. Dzieci miały okazję do samodzielnego eksperymentowania i poznawania, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i potrzebami. Pierwsza część wystawy, od której rozpoczęliśmy naukową podróż, opowiadała o zdrowiu i tajemnicach ludzkiego organizmu. Dzieci dowiedziały się m.in.: jak działają nasze narządy, jak się zmieniamy w ciągu życia oraz jak nasz organizm radzi sobie z zagrożeniami. W drugiej części wystawy pt. „Co nasz łączy” odkryliśmy, jak powstały społeczeństwa i cywilizacje, jak inne osoby odczuwają świat oraz jak komunikujemy się w Internecie i poza nim. W kolejnej sali pt. „Jak działa świat” badaliśmy otaczającą nas rzeczywistość, obserwowaliśmy kosmos i przyrodę. Następnie przeszliśmy do wystawy zatytułowanej „Jak zmieniamy Ziemię”, gdzie dowiedzieliśmy się, skąd czerpiemy pomysły na wynalazki i jak powstają nowe technologie, jak przetwarzamy energię, jak budujemy miasta, jak powstaje pożywienie oraz jaki wpływ na planetę mają rolnictwo i przemysł. Ostatnia część wystawy „Jak to sobie wyobrażasz” była poświęcona pomysłowości i wyobraźni. W tej części dzieci eksperymentowały ze światłem, ruchem i dźwiękiem. Wizyta w Centrum Nauki była okazją do lepszego poznania człowieka i świata oraz zależności pomiędzy nimi.

Następnie pojechaliśmy autokarem do centrum Krakowa. Podczas spaceru ulicami miasta pani przewodnik opowiedziała o zabytkach, które napotykaliśmy po drodze. Kolejno udaliśmy się na seans do Krakowskich Legend, gdzie dzieci poznały opowieści związane z historią dawnego Krakowa. Dzięki interaktywnym elementom i wielu niespodziankom seans dostarczył niezapomnianych wrażeń i poszerzył wiedzę na temat krakowskich opowieści.

Kolejny punkt programu stanowiło „Żywe Muzeum Obwarzanka”. Podczas warsztatów dzieci odkryły historię obwarzanka, tajniki jego produkcji, a co najważniejsze, same wykonały ten krakowski specjał. Wyszły z muzeum z głową pełną wiedzy, trzymając w ręku własnoręcznie wykonanego obwarzanka z wybranym dodatkiem. Dzięki udostępnionemu przepisowi będą mogły zrobić tradycyjne obwarzanki w domu.

Potem udaliśmy się do Muzeum „Rynek Podziemny”, które znajduje się na głębokości kilku metrów pod powierzchnią rynku. Mieliśmy okazję obejrzeć m.in. fragmenty odkopanych średniowiecznych ulic i chodników oraz liczne znaleziska archeologiczne: ceramikę, monety, elementy odzieży, narzędzi.

Następnego dnia z rana odwiedziliśmy Park edukacji globalnej „Wioski świata”. Tu dzieci mogły zobaczyć sześć osad z różnych części świata: tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Każde z domostw wyposażone było w charakterystyczne przedmioty, instrumenty czy dziecięce zabawki przywiezione wprost z danego kraju. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków świata nasi uczniowie poznali realia życia codziennego mieszkańców odległych krajów. Dzięki warsztatom trzecioklasiści „przenieśli się” do Azji, w mongolskiej jurcie odkryli ciekawą przeszłość tego kraju, poznali oryginalne wyposażenie domów i stroje oraz realia życia na rozległych mongolskich stepach. Dzieci miały także okazję spotkać się z alpakami. Wizyta w „Wioskach świata” miała na celu oczywiście edukację oraz uwrażliwienie na problemy, z jakimi muszą mierzyć się mieszkańcy prezentowanych regionów.

Następnie zwiedziliśmy lotnisko w Balicach, a dokładniej Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport - jedyny w Polsce, a nawet unikatowy na skalę światową ośrodek popularyzowania wiedzy z zakresu lotnictwa cywilnego. Centrum przypomina lotnisko w pigułce i wyposażone jest w urządzenia spotykane na każdym lotnisku świata. Podczas zajęć uczniowie mieli do dyspozycji szkoleniowy terminal pasażerski z prawdziwą infrastrukturą, punktem kontroli bezpieczeństwa, a także wnętrze statku powietrznego, w którym mogli wygodnie rozsiąść się w fotelach lotniczych. Dodatkowo mieliśmy także okazję obserwować płytę lotniska, lądujące i startujące samoloty oraz poznać realia pracy tzw. marszałków – koordynatorów ruchu lotniczego.

Dwudniowa wycieczka do Krakowa była niezwykle udana, pełna atrakcji w postaci warsztatów i zwiedzania ciekawych miejsc. Dzieci wróciły zmęczone, ale bardzo zadowolone.

mgr Alina Wiśniowska, mgr Halina Duran


Nasza szkoła wzięła udział w projekcie Nauczyciele dla Zrównoważonego Rozwoju Wspólna Droga w Przyszłość realizowanym przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A.

Z przyjemnością dzielimy się informacją, że nasza szkoła wzięła udział w projekcie Nauczyciele dla Zrównoważonego Rozwoju Wspólna Droga w Przyszłość realizowanym przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., a współfinansowanym z budżetu państwa w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej.

W ramach projektu nauczyciele z naszej szkoły wzięli udział w cyklu szkoleń oraz konsultacji, których celem było przygotowanie ich do nauczania i promowania zrównoważonego rozwoju wśród uczniów. Większa wiedza nauczycieli na temat zrównoważonego rozwoju przyczyni się nie tylko do podniesienia jakości edukacji, ale również do harmonijnego rozwoju uczniów i zrównoważonego rozwoju społeczeństwa.

Dodatkowo, nauczyciele otrzymali dostęp do ciekawych materiałów edukacyjnych: scenariuszy zajęć, prezentacji, gier edukacyjnych (w wersji planszowej i online) do wykorzystania w pracy z uczniami. Szczegółowe informacje o projekcie oraz formularz zgłoszeń dostępne są na stronie https://www.marr.pl/projekty-edukacyjne/.


Akcja Patriotyczna w Dąbrach (20.10.2024)

Delegacja uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszynach wraz z nauczycielami uczestniczyła 20.10.204 r. w uroczystości patriotycznej 80. rocznicy wydarzeń w Dąbrach upamiętniającej śmierć żołnierzy oddziału „Regina II” batalionu „Barbara” 16. Pułku Armii Krajowej.

Delegacja uczniów złożyła kwiaty pod Pomnikiem Poległych Partyzantów w Dąbrach oraz uczestniczyła w Mszy św. polowej.


Wyjazd do Ogrodu Botanicznego w Krakowie i Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ (18.10.2024)

Nasz fanklub przyrodniczy klasy 5 dziś przemierzał zakamarki Ogrodu Botanicznego w Krakowie i Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ.

Wyprawę zorganizowała nasza pani Urszula Dudek we współpracy z panią Grażyną Włodyką z Gminnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Rzepienniku Strzyżewskim.


Obchody Dnia Patrona Szkoły Jana Pawła II (18.10.2024)

Po uroczystej Eucharystii mieliśmy przyjemność uczestniczyć w występie artystycznym, przygotowanym przez naszych uczniów. Ich talent i zaangażowanie sprawiły, że ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego wydarzenia oraz tym, którzy swoją obecnością uświetnili nasze obchody. Niech duch Jana Pawła II zawsze towarzyszy nam w codziennym życiu, inspirując nas do działania i wrażliwości na potrzeby innych.


Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca - 16.10.2024

W Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca w ramach Programu Edukacyjnego Fundacji WOŚP „Ratujemy i Uczymy Ratować” idziemy po Rekord w pierwszej pomocy.

Dziękujemy OSP Olszyny za wsparcie w akcji oraz Pani Natalii Mężyk i Panu Tomaszowi Dudkowi za profesjonalne przygotowanie nas do udzielania pierwszej pomocy!

mgr Agnieszka Bąk


RAJD ROWEROWY (5.10.2024)

Dziękujemy policjantom z Komisariatu Policji w Ciężkowicach za zabezpieczenie rajdu.

Dziękujemy pani Katarzynie Wiejackiej z Rady Rodziców za pomoc w przygotowaniu kiełbasek z grilla dla uczestników rajdu.

Dziękujemy panu Wójtowi Markowi Karasiowi za wspólny przejazd.

Dziękujemy panu Markowi Bąkowi i Łukaszowi Gurbiszowi za organizację rajdu.


Wybory do Samorządu Uczniowskiego - 4.10.2024

W naszej szkole odbyły się dziś wybory do Samorządu Uczniowskiego! To wyjątkowy moment, który uczy nas, jak ważna jest demokracja i samorządność. Każdy miał okazję dokonać wyboru przedstawicieli, którzy będą służyć społeczności szkolnej. Wybory były pełne emocji, pomysłów i zaangażowania. Uczniowie mieli szansę prezentować swoje programy, a ich rówieśnicy z zainteresowaniem śledzili działania kandydatów. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu, a nowemu Samorządowi Uczniowskiemu, który wkrótce zostanie wyłoniony, życzymy wielu sukcesów w pracy na rzecz naszej szkoły! Razem budujemy lepsze jutro!


Z wizytą w Bibliotece - 4.10.2024

Uczniowie klasy 4 odwiedzili dziś Bibliotekę Publiczną w Olszynach. Zapoznali się z ofertą biblioteki, obejrzeli teatrzyk KAMISHIBAI. Był też czas na gry integracyjne, zabawy w teatr i wypożyczenie książek.


Debaty Oksfordzkie w kl. 8 – Rozwój Umiejętności Komunikacyjnych i Krytycznego Myślenia! (3.10.2024)

Z radością informujemy, że w klasie 8 rozpoczęliśmy projekt debat oksfordzkich na lekcjach WOS! To doskonała okazja, aby rozwijać nie tylko umiejętności komunikacyjne, ale także myślenie krytyczne i współpracę w zespole.

Za nami debata "robocza”, która wypadła – REWELACYJNIE!

Zachęcamy do aktywnego uczestnictwa w projekcie debat oksfordzkich i korzystania z tej unikalnej okazji do rozwoju osobistego!

Inicjatorka pomysłu - Pani Katarzyna Bąk


Dzień Chłopaka w naszej szkole! (30.09.2024)

Dzisiaj to chłopcy rządzą!

Niech każdy dzie￱ń będzie pełen uśmiechu, radości i przyjaźni!

Pokażmy chłopakom, jak bardzo ich doceniamy!


X Rajd Integracyjny Jana Pawła II (20-22 września 2024)

W dniach 20-22 września 2024 r. roku odbył się X Rajd Integracyjny Jana Pawła II, który miał miejsce w malowniczych Bieszczadach. Uczestniczyli w nim uczniowie oraz wolontariusze Szkoły Podstawowej im Jana Pawła II w Olszynach, główną bazą było Schronisko Jana Pawła II w Ustrzykach Górnych.

Pierwszego dnia uczestnicy wyruszyli na trasę prowadzącą na Połoninę Caryńską. Była to doskonała okazja do integracji oraz podziwiania piękna bieszczadzkiej przyrody.

Drugiego dnia odbyła się wyprawa na najwyższy szczyt Bieszczad, Tarnicę. Mimo trudności trasy, wszyscy uczestnicy z powodzeniem dotarli na szczyt.

Wieczorem zorganizowano ognisko podczas którego uczestnicy śpiewali piosenki i dzielili się wrażeniami z pierwszego dnia wędrówki.

Ostatniego dnia rajdu uczestnicy odwiedzili Solinę, gdzie podziwiali zaporę wodną i spacerowali po okolicy.

Podczas niedzielnej mszy świętej wszyscy uczestnicy wspólnie modlili się za udany rajd i dziękowali za wspólnie spędzony czas.

Rajd Jana Pawła II był kolejnym miejscem gdzie przebywał Jan Paweł II, naszym celem właśnie było przemierzać te miejsca które tak bardzo umiłował sobie nasz patron szkoły. Uczestnicy mieli okazję do integracji, poznania nowych miejsc oraz wspólnego przeżywania duchowych i przyrodniczych doznań. Wszyscy wrócili szczęśliwie, pełni nowych wrażeń i doświadczeń.

mgr Barbara Duran


Dzień Otwarty w Przedszkolu - 1.09.2024

Przybyłych gości przywitała pani Dyrektor Bożena Brzęczek, która przybliżyła rodzicom organizację pracy i funkcjonowanie placówki, przedszkolaki spotkały się ze swoimi wychowawczyniami: p. Katarzyną Bednarz, p. Kingą Bęben, p. Martyną Rąpałą oraz p. Moniką Augustyn. Dla naszych przemiłych gości przewidziano atrakcje w tym: zwiedzanie sal przedszkolnych, uczestnictwo w zabawach: muzyczno – ruchowych, gry i zabawy sportowe. Było nam niezwykle miło gościć Was w naszej placówce.


Uroczystości rocznicowe pod Pomnikiem Poległych Lotników - 19.08.2024

W nocy z 16 na 17 sierpnia 1944 roku, aliancki bombowiec B-24 Liberator, wykonujący misję zrzutu zaopatrzenia dla walczącej Warszawy, został zestrzelony nad Olszynami przez niemiecką artylerię przeciwlotniczą. W wyniku tego zdarzenia zginęło siedmiu członków załogi, a miejsce ich śmierci na zawsze stało się symbolem poświęcenia i odwagi. W sobotę przypadała 80. rocznica tego tragicznego wydarzenia. Mieszkańcy Olszyn i zaproszeni goście zgromadzili się, by oddać hołd poległym lotnikom i przypomnieć sobie o ich bohaterstwie. W rocznicę tego wydarzenia, składamy im wyrazy szacunku i wdzięczności za ich ofiarę na rzecz wolności.