Strona główna

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszynach

Z ��ycia szko��y :. .2020/2021

Czcionka: A A A

Z życia szkoły - 2020/2021

 1. Uroczystość pożegnania przedszkola
 2. Dzień Taty w przedszkolu
 3. „Łańcuch życzliwości”
 4. Wycieczka kl. 5 do Wieliczki
 5. Dzień Mamy w przedszkolu
 6. Olszyny dawniej i dziś / Olszyny in the past and today
 7. Piosenka dla Papieża Jana Pawła II z okazji 101 rocznicy urodzin w wykonaniu przedszkolaków
 8. Akademia z okazji Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w wykonaniu przedszkolaków
 9. Święto Narodowe Trzeciego Maja
 10. Przedstawienie pt. „Śmieciu precz” przygotowane przez uczniów kl. 2b z okazji Dnia Ziemi
 11. Matematyka i Wielkanoc
 12. Piosenka o wiośnie w wykonaniu przedszkolaków
 13. Miesiąc Języka Ojczystego (21 lutego-21 marca)
 14. MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MATEMATYKI
 15. Pasowanie na czytelnika
 16. „Ciekawa chemia”
 17. Jasełka w wykonaniu przedszkolaków
 18. X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
 19. WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO
 20. Narodowe Czytanie 2020

Uroczystość pożegnania przedszkola

Przedszkolaki i ich rodzice we czwartek 24 czerwca 2021 roku spotkali się na ostatniej w tym roku szkolnym uroczystości - uroczystości pożegnania przedszkola. Pożegnaliśmy 20 przedszkolaków, którzy po wakacjach rozpoczną edukacje w klasie pierwszej. Zakończyli oni pierwszy etap edukacji i wkrótce wkroczą w życie szkolne. Gratulujemy naszym absolwentom. Życzymy sukcesów na szkolnej drodze życia. A na najbliższe dni samych słonecznych chwil i wspaniałych wakacyjnych przygód.

Zobacz: zdjęcia

mgr Barbara Bąk, mgr Katarzyna Bednarz - wychowawcy

do góry


Dzień Taty w przedszkolu

Wychowawcy

do góry


„Łańcuch życzliwości”

W ramach programu działań opracowanego przez pedagoga szkolnego mającego na celu integrację szkoły po powrocie po pandemii uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali „Łańcuch życzliwości” składający się z życzliwych słów i zwrotów. Wszyscy wspólnie umieścili łańcuch na szkolnym korytarzu.

Zobacz: zdjęcia

mgr Bożena Mężyk

do góry


Dzień Mamy w przedszkolu

W tym roku dzieci nie zaprosiły swoich mam na uroczystość z okazji Dnia Mamy do przedszkola. Jednak nie zapomniały o ich święcie i przygotowały wiersze, piosenki i tańce, które zostały nagrane i udostępnione do obejrzenia.

Dzieci bardzo zaangażowały się w występ, zadedykowały mamom życzenia płynące prosto z serca:

Żyj Mamusiu moja miła sto lat albo dłużej,
Bądź wesoła i szczęśliwa zdrowie niech Ci służy

Oraz podziękowania:

Dziękujemy drogie mamy,
Bardzo, bardzo Was kochamy.
Dużo szczęścia Wam życzymy
Mama sercem jest rodziny

Przedszkolaki nie zapomniały też o upominkach. Przygotowały dla mam koszyczki z kwiatami oraz ekotorby, zdobione własnoręcznymi rysunkami. Będą one dla mam miłą pamiątką i umilą codzienne zakupy.

Wszystkie działania przedszkolaków z pewnością wywołały uśmiech na twarzach mam, sprawiły, że poczuły się wyjątkowo.

Zobacz: zdjęcia

mgr Barbara Bąk

do góry


Olszyny dawniej i dziś / Olszyny in the past and today

Realizując podstawę programową z języka angielskiego w klasie 5 dotarliśmy do przeszłości.

Chętni uczniowie grupy 1 porównali Olszyny - jakie były kiedyś i jakie są teraz. Swoje opisy, oczywiście w języku angielskim, wzbogacili zdjęciami. Zapraszam do zapoznania się z pracami.

mgr Małgorzata Kras

do góry


Piosenka dla Papieża Jana Pawła II z okazji 101 rocznicy urodzin w wykonaniu przedszkolaków

Wychowawcy

do góry


Akademia z okazji Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja w wykonaniu przedszkolaków

Wychowawcy

do góry


Święto Narodowe Trzeciego Maja

Konstytucja to najważniejszy dokument w państwie. Określa najważniejsze zasady jego funkcjonowania jak również prawa i obowiązki obywateli. By ratować upadającą ojczyznę, 3 maja 1791 r. Polacy uchwalili pierwszą w Europie i drugą na świecie nowoczesną konstytucję, która zakładała wiele istotnych reform.

Niestety nie udało się jej wprowadzić, ponieważ już 4 lata później nastąpił trzeci rozbiór Polski i nasz kraj na 123 lata zniknął z mapy Europy. Konstytucja miała jednak wielkie znaczenie w czasach rozbiorów. Przypominała Polakom, co potrafili razem osiągnąć, była elementem pamięci narodowej.

Konstytucja 3 maja stała się symbolem dążenia do niepodległości, refleksji i chęci naprawy państwa, do którego Polacy odnosili się w czasach zaborów. Została uchwalona zbyt późno, by uratować Polskę przed utratą niepodległości, jednak była mądrą i nowoczesną formą naprawy wadliwego ustroju.

Pierwsze obchody Konstytucji 3 maja odbyły się już rok po jej uchwaleniu. Podczas zaborów, w czasie II wojny światowej i w PRL były zakazane. Święto Konstytucji 3 maja zostało zniesione w 1951 r. i przywrócone dopiero w 1990 r.

Świętujmy więc Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja dziś, gdy nikt nam tego nie zabrania.

mgr Katarzyna Bąk

Przedstawiamy utwór „Witaj, majowa jutrzenko” w wykonaniu chóru Szkoły im. Jana Pawła II w Olszynach. Muzyka i montaż w wykonaniu opiekuna chóru p. Marka Bąka.

Zachęcamy również do zapoznania się z wybranymi pracami uczniów szkoły, w których przedstawili swoją wizję artystyczną związaną z rocznicą uchwalenia konstytucji i obchodami Narodowego Święta Konstytucji Trzeciego Maja, oraz swoją miłością do Ojczyzny. Gratulacje dla: Faustyny Karaś, Aleksandry Sobieraj, Klaudii Rutkowskiej, Dawida Mikosa. Zachęcamy wszystkich do świętowania!


Faustyna Karaś


Aleksandra Sobieraj


Szymon Kukułka


Klaudia Rutkowska


Dawid Mikos

do góry


Przedstawienie pt. „Śmieciu precz” przygotowane przez uczniów kl. 2b z okazji Dnia Ziemi

mgr Agnieszka Kurcab

do góry


Piosenka o wiośnie w wykonaniu przedszkolaków

Wychowawcy

do góry


Miesiąc Języka Ojczystego
21 lutego-21 marca

W tym roku Dzień Języka Ojczystego obchodziliśmy w wersji online. Na lekcjach języka polskiego trenowaliśmy ortografię, łamaliśmy język wypowiadając trudne zestawienia wyrazowe, szukaliśmy ciekawostek językowych. Klasa 4 przygotowywała plakaty promujące język ojczysty oraz lapbooki ortograficzne.

Celem tych działań było zwrócenie uwagi na wartość języka ojczystego oraz konieczność dbania o niego. Ideą Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, obok troski o pielęgnowanie języków ojczystych, jest popularyzowanie wielojęzyczności, jako elementu niezbędnego do funkcjonowania we współczesnym świecie.

Zobacz: zdjęcia

mgr Bożena Brzęczek

do góry


Pasowanie na czytelnika

   23 lutego 2021 r. w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy I. Głównym celem tej uroczystości jest zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
   Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z księgozbiorem bibliotecznym, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki. Zanim jednak złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajkowych postaci. Po takim wprowadzeniu, skupieni i poważni złożyli uroczyście przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Specjalnie dla nowo przyjętych czytelników uczniowie klasy III przygotowali przedstawienie, w którym wystąpiło kilka postaci bajkowych.
   Pamiątką spotkania był dyplom pasowania na czytelnika wręczony wychowawczyni klasy oraz zakładka do książki dla każdego ucznia.
   Uroczystość przebiegła w miłej i przyjaznej atmosferze. Po takim wspólnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym uczniom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Zobacz: zdjęcia

Bibliotekarz - mgr Bożena Wójcik

do góry


„Ciekawa chemia”

W ramach zajęć chemii uczniowie klasy 7 wzięli aktywny udział w projekcie edukacyjnym „Ciekawa chemia”, którego celem było poznanie budowy atomów różnych pierwiastków chemicznych. Na podstawie zdobytej wiedzy, uczniowie zaprojektowali i wykonali piękne modele atomów.

Zobacz: zdjęcia

mgr Urszula Dudek

do góry


Jasełka w wykonaniu przedszkolaków

Wychowawcy

do góry© 2006-2023 / Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Olszynach / Wszelkie prawa zastrzeżone / created by admin_mk