Strona główna

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Olszynach

Z ��ycia szko��y :. .2011/2012

Czcionka: A A A

Z życia szkoły - 2011/2012

 1. Wycieczka przedszkolaków do Łękawki
 2. „Rodzina to nasz największy skarb”
 3. Dzień Matki
 4. Wycieczka do Wioski Indiańskiej „Fort Wapiti” w Zalasowej
 5. Sprawozdanie z wycieczki do Tarnowa
 6. WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW PO OLSZYNACH
 7. DZIEŃ BABCI I DZIADKA
 8. WALENTYNKI
 9. ZABAWA CHOINKOWA
 10. Jasełka i opłatek dla osób samotnych i starszych
 11. Sprawozdanie z uroczystości nadania imienia naszej szkole!
 12. Mikołaj w przedszkolu - 6.12.2011 - zobacz prezentację!
 13. Zdrowe śniadanie klasy III - zobacz prezentację!
 14. Szkolne Andrzejki
 15. Wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego
 16. UROCZYSTOŚĆ W DĄBRACH
 17. Inauguracja nowego roku szk. 2011/2012

Wycieczka przedszkolaków do Łękawki

   Dzieci z oddziału przedszkolnego dnia 18. 06. 2012 r. wyjechały na wycieczkę do Łękawki - „Ranczo w dolinie”.
   Dzieci bawiły się na placu zabaw, skakały na trampolinie. Następnie wszystkie dzieci jechały na koniu. Po przejażdżce bawiły się na dmuchanym zamku, zjeżdżalni „Dżungli”. Potem zwiedziły „Mini ZOO”, gdzie zobaczyły między innymi: bażanty, papugi, różne gatunki kurek, pawie, gęsi, kaczki, strusie. Widziały też wielbłąda, lamy, konie, kozy, kucyki, owce, kangura z małym kangurzątkiem.
   Po zwiedzaniu pani zaprosiła wszystkie dzieci na kiełbaski z grilla i soczek. Chętne dzieci kupiły sobie lody, słodycze i napoje.
   Był też konkurs „Zbieranie złota”. Dziecko, które nazbierało najwięcej bryłek złota otrzymało dyplom, a pozostali uczestnicy lizaki. Dzieci jeździły też quadem pod opieką pani instruktor.
   Wycieczka była udana, dzieciom dopisywały dobre humory, wszystkie były wesołe i zadowolone.

Zobacz: zdjęcia

Wychowawczynie z oddziału przedszkolnego

do góry


„Rodzina to nasz największy skarb”

   Pod takim hasłem i w tak piękny słoneczny dzień, 17 czerwca 2012 roku w Zespole Szkół Publicznych w Olszynach miał miejsce kolejny Dzień Rodziny.
Impreza jest co roku organizowana przez szkołę przy współpracy z Rodzicami i sponsorami. Nad organizacją i przebiegiem imprezy czuwał samorząd szkolny pod okiem opiekunów (Pani Halina Duran i Pani Małgorzata Kita).
W tym roku konferansjerami były uczennice II klasy gimnazjum: Karolina O. i Mariola S. zapowiadające kolejne punkty programu.
   Święto Rodziny rozpoczął Pan Dyrektor Zespołu Szkół Stanisław Kozioł, który serdecznie powitał Gości i przedstawił program Dnia.
   Część artystyczną rozpoczęli najmłodsi - przedszkolaki. Pod opieką swych nauczycieli dzieci przedstawiły swój muzyczny program, zyskując gromkie brawa publiczności. Zaakcentowali w swych strojach biało - czerwone barwy.
   Występ muzyczno-poetycki uczennic klasy II gimnazjum umocnił nas w przekonaniu, że poezja nie musi być nudna. Na gitarze grała Kasia Gogola.
   Z kolei obserwowaliśmy występy taneczne dwóch grup dziewcząt z klas II i Va szkoły podstawowej przygotowane przez panią Jolantę Wójcik.
   Następnie odbyła się „Szansa na sukces”, w której główną nagrodę zdobyła Małgorzata Bąk z klasy Vb - wykonując piosenkę Anny Jantar „To co mam”.
   Jak co roku dużym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa. Każdy zakupiony los brał udział w losowaniu nagrody głównej, którą był super górski rower, ufundowany przez sponsorów.
   Swoistym nowum w tym roku był konkurs szybkiego liczenia dla Rodziców. Najlepiej liczącym Rodzicem okazał się Pan Józef Mikos. Jako nagrodę odebrał piłkę z Euro 2012, ufundowaną przez księdza Proboszcza Dariusza Nawalańca.
   Z kolei odbyły się zaplanowane mecze. Pierwszy na stadionie - Ojcowie:Synowie, z wynikiem 3:0 dla ojców. Drugi na hali sportowej - piłka siatkowa Mamy:Dziewczyny. W tych rozgrywkach puchar wygrały uczennice gimnazjum.
   W tym samym czasie na sali korekcyjnej turniej tenisa stołowego prowadzili Rodzice. Zwycięzcami zostali: Pan Wiesław Duran, Faustyna Duran oraz Kamil Rąpała, którzy odebrali z rąk sponsorów zwycięskie puchary.
   W końcowej części imprezy można było wspaniale zatańczyć przy dźwiękach muzyki braci Rąpałów.
   W trakcie imprezy można było też napić się kawy, herbaty, zjeść ciasteczko, kiełbaskę na gorąco oraz ugasić pragnienie zimnymi napojami i lodami.
Ciasteczka oferowali Rodzice, a kącik kawowy obsługiwali nauczyciele.
Impreza zakończyła się około godziny 19.00.
Było serdecznie i naprawdę miło!!!!!

Zobacz: zdjęcia

mgr Barbara Kozioł i opiekunowie SU - mgr Halina Duran i mgr Małgorzata Kita

do góry


Dzień Matki

   Dzień Matki to dzień szczególny dla dzieci. W tym dniu mamy obchodzą swoje święto. Dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swoje mamy do przedszkola 25.05.2012 r. Przygotowały przedstawienie „Za co kochamy nasze mamy”, oraz wiersze. Śpiewały również piosenki oraz pięknie tańczyły: „Walczyk dla mamy”, „Krakowiaka”, „Trojaka”.
   Po występach dzieci zaśpiewały mamom „Sto lat”, wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i bibułkowe kwiaty. Następnie odbył się konkurs dla mam. Dzieci wcześniej namalowały farbami portrety swoich mam i zrobiły wystawkę. Zadaniem mam było rozpoznanie siebie na obrazkach. Która mama rozpoznała swój portret, otrzymała w nagrodę piękny papierowy kapelusz z kwiatami, oraz zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.
   Mamy zostały zaproszone na torta i herbatkę. Poczęstunek był okazją do dzielenia się wrażeniami z przedszkolnej uroczystości. Wszystkie mamy były pełne uznania dla swoich pociech.

Zobacz: zdjęcia

Wychowawczynie z oddziału przedszkolnego

do góry


Wycieczka do Wioski Indiańskiej „Fort Wapiti” w Zalasowej

   W dniu 21.05.2012 odbyła się autokarowa wycieczka kl. I i III szkoły podstawowej do Wioski Indiańskiej w Zalasowej. Uczniowie zobaczyli jak żyli Indianie, zwiedzili indiańskie namioty - tipi jak również zobaczyli tradycyjne stroje indiańskie, instrumenty, różne sprzęty oraz broń jak np. łuki, słynne tomahawki, maczugi a nawet broń palną.
Na program wycieczki złożyły się gry i zabawy indiańskie np. strzelanie z łuku, dmuchawki, rzut włócznią, bieg po indiańskim torze przeszkód. Najwięcej radości sprawiło dzieciom malowanie twarzy w indiańskim stylu. Końcowym punktem programu był zakup pamiątek oraz nauka tańca indiańskiego. Dzieci jednogłośnie oceniły wycieczkę jako udaną, pełną radości i dobrego humoru.

Zobacz: zdjęcia

mgr B. Bąk - naucz. kształcenia zint.

do góry


Sprawozdanie z wycieczki do Tarnowa


Tarnów - Ratusz

   27 kwietnia 2012 roku uczniowie klas Va i Vb wraz z wychowawcami i opiekunami pojechali na wycieczkę do Tarnowa. Odwiedziliśmy Tarnowski Teatr im. L. Solskiego i Muzeum w Ratuszu.
   W teatrze zobaczyliśmy bardzo ciekawą sztukę pt.: „Tajemniczy ogród” zrealizowaną na motywach powieści F. Burnetta. Bardzo spodobało się nam to przedstawienie, ze względu na piękną scenografię, wspaniałą grę aktorów i miłą atmosferę. Następnie pojechaliśmy do Muzeum w Ratuszu. Pani przewodnik pokazała nam najpierw kusze, którymi nasi przodkowie polowali, następnie broń myśliwską i opowiedziała jak trzeba jej używać i jak ją ładować. Okazało się, że to nie było takie łatwe. Potem zobaczyliśmy model ratusza, który podczas II wojny światowej uchronił go przed zburzeniem. Na piętrze widzieliśmy przepiękne obrazy rodziny Sanguszków, która dawniej władała Tarnowem. Pani przewodnik pokazała nam zastawy z porcelany, srebra a nawet złota, na których jadali władcy Tarnowa. Zobaczyliśmy również wystawę archeologiczną. Były tam stare ozdoby, naczynia i tablice, na których było pokazane jak dawniej budowano domy, studnie i jak grzebano zmarłych. Po wyjściu z muzeum wsiedliśmy do autokaru i pojechaliśmy do McDonald’a by zjeść coś smacznego. Byliśmy również na lodach. Wróciliśmy do domu weseli i zadowoleni. Pogoda nam dopisała.
   Wszystkim spodobała się wycieczka i każdy na pewno chciałby jeszcze raz odwiedzić muzeum i oglądnąć sztukę w teatrze.

Zobacz: zdjęcia

Maciej Bąk - kl. Vb

do góry


WYCIECZKA PRZEDSZKOLAKÓW PO OLSZYNACH

   Dnia 18 kwietnia 2012 r. dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę po Olszynach. Celem wycieczki było poznanie charakterystycznych budowli, pomników, miejsc pamięci narodowej w naszej miejscowości. Najpierw spacerowaliśmy chodnikiem, oglądaliśmy domy mieszkalne, ogródki, zatrzymaliśmy się obok Pomnika Grunwaldzkiego. Oglądaliśmy sklepy: spożywczy, odzieżowy, papierniczy. Następnie przeszliśmy obok plebanii, obeszliśmy wokół kościoła, oglądnęliśmy zabytkową dzwonnicę. Dzieci poznały imiona dzwonów. Zobaczyły również ośrodek zdrowia, aptekę, remizę strażacką. Później przeszliśmy wzdłuż cmentarza, zatrzymaliśmy się bramie wejściowej na cmentarz wojskowy. Chociaż droga była dosyć długa, wszyscy wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń.

Zobacz: zdjęcia

mgr Barbara Bąk i mgr Barbara WójcikPRACE PLASTYCZNE PRZEDSZKOLAKÓW - „MOJA MIEJSCOWOŚĆ”

   Wycieczka po Olszynach była inspiracją do pracy plastycznej - „Moja miejscowość”. Dzieci pracowały w grupach. W wyniku ich pracy powstały piękne prace plastyczne, które umieszczono na wystawce w przedszkolu.

Zobacz: zdjęcia

mgr Barbara Bąk i mgr Barbara Wójcik

do góry


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Każda Babcia była małą dziewczynką.
Każdy Dziadek biegał kiedyś za piłką.
Chodzili do szkoły, potem dorastali,
Mieli piękne marzenia, ciężko pracowali.
Wychowali swoje dzieci ...
A czas leci, leci, leci ...
Dzisiaj na pociechę mają
Wnuki, które Ich kochają.


   Uczniowie klasy IV zaprosili swoich Dziadków i Babcie na wspólne świętowanie. Była część artystyczna, były życzenia i upominki, oraz słodki poczęstunek.

Zobacz: zdjęcia

SU

do góry


WALENTYNKI

Dzień Świętego Walentego to dzień dobry dla każdego!
W tym dniu wszyscy to wyznają, ze chcą kochać i kochają!


   Jak co roku w naszej szkole z okazji Walentynek została uruchomiona „Szkolna Poczta Walentynkowa”. Kartki można było wrzucać do skrzynki od 6 do 9 lutego, a 10 lutego zostały one wręczone adresatom.

Zobacz: zdjęcia

SU

do góry


ZABAWA CHOINKOWA

Już karnawał włożył maskę, drzwi otworzył z hukiem! Z trzaskiem!
Wpadł jak wicher do pokoju! W czym? W karnawałowym stroju!
„Cześć! Przybiegłem w odwiedziny! Mam wstążeczki i cekiny,
nut wesołych dwie kieszenie i do tańca zaproszenie!”


   11 lutego 2012 dla uczniów ZSP w Olszynach zorganizowana została Zabawa Choinkowa. Dzieci i młodzież mieli okazję zaprezentować swój taneczny talent podczas dyskotek, a także skosztować pryszności przygotowanych przez Rodziców.

Zobacz: zdjęcia

SU

do góry


Jasełka i opłatek dla osób samotnych i starszych

   W dniu 29 grudnia 2011 r. klasa III uczestniczyła w opłatku dla osób samotnych i starszych zorganizowanym przez parafialną "Caritas". Odegraliśmy przedstawienie Jasełka, które zostało przyjęte przez uczestników opłatka brawami. Następnie połamaliśmy się opłatkiem ze starszymi osobami oraz kolegami. Zostaliśmy też poczęstowani cukierkami, które bardzo nam smakowały.

Zobacz: zdjęcia

Uczn. kl. III z wychowawcą

do góry


Sprawozdanie z uroczystości nadania imienia naszej szkole!

Sprawozdanie z uroczystości nadania imienia Jana Pawła II Szkole Podstawowej
i Gimnazjum w Olszynach, poświecenia sztandaru i tablicy pamiątkowej w Zespole Szkół w Olszynach oraz oddania do użytku nowej hali sportowej w dniu 9 grudnia 2011 roku

Tekst sprawozdania opracowała: mgr Barbara Kozioł

Załączniki:
   Wystąpienia Dyrektora szkoły w czasie uroczystości:


Fotoreportaż z uroczystości... - Zobacz!!!

Prezentacja o przebiegu przygotowań do nadania szkole imienia... - Zobacz!!!

do góry


Szkolne Andrzejki

   Wigilia św. Andrzeja, przypadająca 29 listopada, to tradycyjny wieczór wróżb. Był on rozpowszechniony w całej chrześcijańskiej Europie, ale jest związany ze znacznie starszymi wierzeniami, według których w tym czasie przybywają na ziemię duchy zza światów.
   Kontynuując tę tradycję Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne Andrzejki - 23 listopada uczniowie naszej szkoły bawili się na dyskotece andrzejkowej. Zabawa taneczna była przeplatana różnymi wróżbami przygotowanymi przez klasy. Na ogół nikt nie traktuje wróżb poważnie, chociaż, mimo wszystko, wiele osób uważa, że wprawdzie jest to tylko zabawa, ale czasem się sprawdza. Wszyscy dobrze się bawili, miło spędzili czas i zadowoleni z bagażem andrzejkowych wrażeń wrócili do domów.

Zobacz: zdjęcia

Opiekunowie SU

do góry


Wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

   Dnia 23 września 2011 roku odbyły się w naszej szkole wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego Zespołu Szkół w Olszynach. Uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej i I-III gimnazjum przystąpili do głosowania ok. godziny 10:30, wybierając jedną osobę spośród dwudziestu jeden kandydatów. Aby móc głosować konieczne było posiadanie legitymacji szkolnej lub innego dokumentu potwierdzającego tożsamość. W komisji zasiedli losowo wybrani przedstawiciele każdej klasy. Głosowanie przebiegło pomyślnie.

   Po podliczeniu wszystkich głosów funkcję:
 1. Przewodniczącego objął: Jakub Rąpała
 2. Zastępcy: Maciej Bąk

Zobacz: zdjęcia

Opiekunowie SU

do góry


UROCZYSTOŚĆ W DĄBRACH

   16 października 2011 r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w polowej Mszy Świętej odprawionej w Dąbrach na cmentarzu poległych partyzantów z plutonu Regina II 16 Pułku Piechoty AK. Szkołę reprezentowali harcerze oraz przedstawiciele SU. Mieszkańcy gminy Rzepiennik Strzyżewski, przedstawiciele władz samorządowych oraz wielu instytucji naszego regionu modlili się za uczestników tragicznych wydarzeń z 1944 roku. Po nabożeństwie złożony został wieniec przy pomniku upamiętniającym to wydarzenie.

Zobacz: zdjęcia

mgr Katarzyna Bąk (opiekun drużyny ZHP)
mgr Halina Duran (opiekun SU)

do góry


Inauguracja nowego roku szk. 2011/2012

   1 września po Mszy św. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2011/2012. W uroczystości tej uczestniczył Pan Wójt Gminy Rzepiennik Strzyżewski dr inż. Kazimierz Fudala. Uczniowie zastali nowo wyremontowaną szkołę, zmianie uległ nie tylko wizerunek zewnętrzny szkoły, ale również nazwa. Od 1 września szkoła nosi imię Jana Pawła II. Bezpieczeństwa uczniów strzeże całodobowy monitoring. Dyrektor poinformował zebranych, że po dopełnieniu odpowiednich formalności oddana zostanie do użytku nowa sala gimnastyczna wraz z zapleczem. Dyrektor życzył uczniom i nauczycielom sukcesów w nowym roku szkolnym.

do góry© 2006-2023 / Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Olszynach / Wszelkie prawa zastrzeżone / created by admin_mk