Doradztwo zawodowe

Doradztwo zawodowe

„Dla młodego człowieka wybór zawodu ma podwójne znaczenie: z jednej strony jest on skutkiem decyzji o nauce i kształceniu w celu osiągnięcia określonych kwalifikacji, a równocześnie jest decyzją o osiągnięciu określonej pozycji społecznej i socjalnej... (...)”

Od roku szkolnego 2013/2014 w naszym gimnazjum wprowadzony został szkolny plan doradztwa zawodowego oraz powołano szkolnego koordynatora ds. doradztwa zawodowego w gimnazjum.

Celem podjętych działań jest wspieranie uczniów i rodziców w obliczu konieczności podjęcia decyzji o wyborze szkoły i zawodu.

W zakładce „Doradztwo zawodowe w gimnazjum” uczniowie i rodzice znajdą porady i adresy do portali zajmujących się doradztwem zawodowym, wskazówki gdzie szukać informacji o szkołach ponadgimnazjalnych w naszym regionie.

Szkolny Koordynator ds. Doradztwa Zawodowego
mgr Bożena Brzęczek